Novosti

Ak Sinj na planinskoj utrci Makarska – Vošac, i polumaratonu Zadar – Vir

DSC_5248_800x450U nedjelju 24.05. je održana planinska utrka Makarska – Vošac na kojoj su nastupili i dvoje atletičara Ak Sinj.

Unatoč lošoj vremenskoj prognozi i očekivanom nevremenu, kiše, grmljavine i vjetra nije bilo pa su uvjeti za trku bili gotovo idealni.

Na startu se okupilo pedeset trkača i trkačica. Start utrke je ispred Gradske općine na Makarskoj Rivi, a cilj na Vošcu. Ova utrka se smatra jednom od najtežih planinskih utrka jer je prosječan uspon trke 20%!

U ženskoj konkurenciji prvo mjesto je osvojila Maja Marukić iz Ak Sljeme Zagreb sa rezultatom 1;19:25. Drugo mjesto je osvojila Nataša Šustić, također iz Sljemena sa 1;24:34.

DSC_5156_800x450Naša Tanja Samardžić je osvojila treće mjesto sa rezultatom 1;26:16. Iza Tanje u cilj je ušla Marija Vrajić ( 1;32:47), naša proslavljena maratonka, koja je samo tjedan ranije istrčala fantastičan rezultat u maratonu, u Radencima  od 2 sata i 44 minute. To samo govori koliko je ova utrka specifična i teška, te traži brdske treninge i tehniku.

U muškoj konkurenciji prvo mjesto je osvojio Marinko Duka iz Ak Solin, sa rezultatom 1;05:32. Drugo mjesto Stephan Tassani – Prell iz Njemačke sa 1;06:44, dok je treće mjesto osvojio Milorad Vojvodić iz Ak Sljemena.

Petar Delaš je malo promašio stazu i na kraju ipak stigao u cilj kao 22, sa rezultatom 1;32:05.

Svakako vrijedi posebno istaknuti Ivana Blaževića koji je i na nedavno održanoj utrci na Prominu stigao u cilj par sekundi  iza ženske pobjednice Nikoline Šustić. Na utrci Makarska – Vošac ušao je ukupno šesti u cilj sa odličnim rezultatom 1;16:06. Ivan ima tek 13 godina, i počeo je trenirati sa članovima Ak Sinj, a od iduće godine bi trebao i postati član Ak Sinj. Odličan je u školi i još se bavi i nogometom. Pred njim je zaista blistava karijera.

Tjedan prije Makarske 16.05, članovi Ak Sinj su nastupili na polumaratonu  Zadar – Vir.

NDSC_5155_800x450ajbolje plasirana naša trkačica je bila Tanja Samardžić na ukupno petom mjestu, sa rezultatom 1;30:11. Šesto mjesto je osvojila naša nova trkačica Ljubica Tonković sa 1;31:47. Ana Domazet je osvojila deseto mjesto sa 1;47:51. Prvo mjestpo je osvojila Kenijka Agnes Chebet (1;20:44), ispred  Mađarica Tunde Szabo  (1;21:34)  i Zite Kaczer  (1;23:50.)Od muških članova nastupio je samo Šimun Žanko koji je sa 1;42:36 osvojio 9 mjesto.

Sljedeći nastup članova Ak Sinj je već  u srijedu, 27.05, u Splitu, za najmlađe članove kluba na Erste Plavoj Ligi. Koristimo priliku pozvati sve one koji se žele baviti atletikom da se jave u Atletski klub Sinj. Bilo da se radi o djeci od 8 godina ili odraslima. Može se osim natjecateljskog  i rekreativno trenirati.

Već u nedjelju Ak Sinj na stadionu Sportskog centra Ivica Poljak – Sokol i Andrija Alčić organizira Atletski Miting Dalmatinske atletske lige, pa pozivamo građane da dođu vidjeti i atletiku u Sinju, te navijanjem  podrže sve natjecatelje.

Nakon tog slijedi  07. Lipnja jubilarni 30. Plitvički maraton!