Novosti

Atletski klub uspješan na 21. Međunarodnoj utrci Murter 2015, i žene i muški ekipno prvi

U ponedjeljak  17. kolovoza je 8 članova Ak Sinj nastupilo na 21. Međunarodnoj utrci Murter – Lovišća – Murter.

Screenshot_3Po toplom i sunčanom vremenu, oko 25 stupnjeva, u konkurenciji 135 trkačica i trkača najbolje plasirani član kluba je bio Petar Delaš koji je u cilj stigao ukupno treći sa rezultatom 42:53. Pobjednik utrke je bio Zoran Žilić iz Ak Koprivnice (42:34), dok je drugi bio Butturini Jacopo iz Italije, ( 42:44 ).

Mario Vezilj je osvojio ukupno 6 mjesto sa rezultatom 44:55.

Šimun Žanko, je osvojio 35 mjesto rezultatom 55:29, i Buljan Milan 41 mjesto (56:06). Milan je osvojio  i drugo mjesto u kategoriji M55.

Naša muška ekipa je osvojila ukupno prvo mjesto!

U ženskoj konkurenciji najbolji plasman i mjesto na pobjedničkom postolju od naših atletičarki  ostvarila je Tanja Samardžić, osvojivši treće mjesto sa rezultatom 47:03. Tanja je osvojila i prvo mjesto u kategoriji  Ž-23 godine. Pobjedu na utrci je ostvarila Marija Vrajić iz Ak Maksimir Zagreb,  sa rezultatom  45:07, (prije tjedan dana Marija je  nastupila i pobijedila u Stockholmu na utrci 100 km , sa novim Hrvatskim rekordom,  7 sati, 37 minuta i 9 sekundi,što je ujedno i treći rezultat ove godine  na 100 km  u svijetu! Drugo mjesto osvojila je Nikolina Stepan sa rezultatom 45:14.

Screenshot_2U ženskoj konkurenciji još su nastupile Ana Domazet Lošo, koja je u cilj ušla ukupno kao sedma trkačica, sa rezultatom 56:53. Ana je u svojoj kategoriji  Ž40 osvojila prvo mjesto.

Branka Ćuk Vurnek  je osvojila 9 mjesto ukupno, a ponovo prvo mjesto u kategoriji Ž50, sa rezultatom 57:23! Nažalost, Lidija Botić je zbog grčeva u želucu morala odustati.

Naša ženska ekipa je osvojila prvo mjesto ekipno žene!

Slijedeći nastup naših atletičara je idući tjedan na Hvarskom polumaratonu,  zatim slijede utrke Žumberak Sošice, Kutina,  Varaždin, Solin, sve u 9 mjesecu…