Novosti

Izvještaj sa 18.Sinjskog polumaratona

DSC_4129Pobjednici 18. Sinjskog polumaratona  Jakov Fak i Dubravka Vešligaj, (oboje iz Ak Maksimir). Ak Sinj ekipni pobjednik u muškoj i ženskoj konkurenciji, te sveukupni pobjednik

U nedjelju 12.04. 2015 u organizaciji Ak Sinj, sa startom u 10 sati, po lijepom i pomalo pretoplom vremenu  za trku (16 stupnjeva na startu i 20 u cilju)  održan je  18.Sinjski polumaraton, te trka građana na 5 km.

Na polumaratonu je nastupilo 90 trkača/ica, dok je na trci građana nastupilo 15 trkač/ica.

FB_IMG_1428939649250Start i Cilj trke bio je kod Doma mladih, a trčalo se prema Troglavu, Kerepu, dalje prema Otoku i nazad na Troglav, lijevo cestom prema Meljači, do makadamske ceste i nazad u Sinj.  Trka građana je imala istu stazu gotovo do Bossa,  gdje je bio okret i nazad do Doma mladih..

Polumaraton je otvorio  Dogradonačelnik Grada Sinja Zlatko Ugrin, koji je startnim pištoljem označio start polumaratona.

Trku je od početka poveo Drago Paripović iz Ak Žumberak (Hrvatski rekorder u maratonu i plumaratonu, koji je i dalje , iako u 56 godini života u samom vrhu Hrvatskih polumaratonaca, ali i svjetske konkurencije u svojoj kategoriji) i Jakov Fak. Na kraju prvi ciljem je prošao Jakov Fak iz Ak Maksimir iz Zagreba, sa rezultatom  1;13:01, i postao novi pobjednik Sinjskog polumaratona.  Drugi ciljem je prošao Drago Paripović 1:13;18, dok je treće mjesto  pripalo prošlogodišnjem pobjedniku Josipu Bariću sa 1;14:17.

DSC_4310Od članova Ak Sinj  najbolje plasiran na četvrtom mjestu je bio legendarni šesterostuki prvak Hrvatske u maratonu, Janez Maroević sa rezultatom 1;14:32. Petar Delaš je osvojio šesto mjesto sa  1:18;18, a sedmi u cilju je bio Mario Vezilj sa rezultatom 1;19:53.

Ak Sinj je u muškoj konkurenciji osvojio ekipno prvo mjesto, ispred Ak Maksimir Zagreb i Ak Žumberak.

Od naših trkača redom su u cilj ulazili 30 mjesto Šimun Žanko 1:38;27, na 34 mjestu Milan Buljan sa 1;41:52. Predrag Delija kao 43 sa 1;45:20, Nikola Saratlija na 52 mjestu sa 1;52:04. Ante Marić je osvojio 53 mjesto sa 1;54:05. Tomislav Žigo 58 mjesto (2;03:21), i Predrag Žigo 2;13:59.

U ženskoj konkurenciji pobijedila je Dubravka Vešligaj iz Ak Maksimir, sa rezultatom 1;24:40. Drugo i treće mjesto su osvojile članice Ak Sinj  Tanja Samardžić  sa 1;30:59, i Ljubica Tonković sa rezultatom 1;32:19. Branka Ćuk Vurnek je osvojila osmo mjesto (prva u kategoriji Ž50) sa 1;43:09, Lidija Botić je osvojila deveto mjestoukupno, a prvo u kategoriji Ž45, sa 1;43:15, i Ana Domazet Lošo ukupno 13 mjesto, a četvrto u kategoriji Ž40, sa 1;48:41

Ženska ekipa  Ak Sinj je osvojila prvo mjesto, ispred Ak Žumberak na drugom i i Ak Maksimir na trećem mjestu.

U trci na 5 km prvo mjesto je osvojio Tomislav Kopač sa 16:41, drugi ciljem Marko Lončar sa 16;56, a treći je ciljem prošao Ante Živković  sa 17:16.

U ženskoj konkurenciji na 5 km prva je ciljem prošla Nives Zebić sa 20;23, drugo mjesto je osvojila Ana Miladinov sa 28;20 i treće Perta Perić  Sinj, sa29;19, dok je četvrto mjesto osvojila Elena Perković Paloš sa rezultatom  29;20.

Sve nagrade najbržima na postolju je uručio Sinjski Dogradonačelnik Zlatko Ugrin.

Ovim putem želimo svima zahvaliti na pomoći u pripremi i provedbi 18. Sinjskog  polumaratona, naročito Policijskoj postaji Sinj, Zboru atletskih sudaca Splita, Tomislavu Žigi za korištenje prostorija Picadily cluba, svim članovima Ak Sinj,  DVD Sinj, redarima i volonterima.

Naročito se zahvaljujemo Pokroviteljima trke Gradu Sinju, Županiji Splitsko Dalmatinskoj, Prirodnoj izvorskoj vodi Cetina, te  Piccadilly Club Sinj!  Sponzorima trke Ožujskom pivu, Red Bull, Turističkoj zajednici Grada Sinja, Hit Radio Sinj, Ferata Sinj, Diskont Blaškan, te svima koji su na bilo koji način pomogli u realizaciji 18. Sinjskog polumaratona. Nadamo se dogodine još većem broju natjecatelja, i njihovim još boljim rezultatima.

Sljedeći tjedan Ak Sinj ima nastup na Riječkom polumaratonu.