Novosti

Izvještaj sa polumaratona u Fužinama

10403300_430192417152226_7531713245480896685_n

Atletski klub  Sinj je u subotu, 20.lipnja nastupio na polumaratonu u Fužinama. Po lijepom vremenu za trčanje, visoki oblaci, oko 17 stupnjeva celzijusa, nastupilo je ukupno oko 400 trkača/ica, 230 polumaratonaca/ki  i 170 trkača/ica u trci građana na 7 km.

U ženskoj konkurenciji prvo mjesto je osvojila Agnes Chebet iz Kenije sa rezultatom 1;20:03, ispred dviju Mađarica, Tunde Szabo (1;21:58) i Daniele Cirlan (1;22:17.)

Naša Tanja Samardžić je u cilj ušla ukupno četvrta, kao najbrža  Hrvatica, sa rezultatom 1;28:19. Ujedno je bila i najbrža u najmlađoj kategoriji do 23 godine. U drugom dijelu sezone očekujemo da će se Tanja znatno približiti i ovim ukupno prvim curama iz Mađarske, a u skoroj budućnosti i pobjeđivati ih.

FB_IMG_1434968219142 (Kopiraj)Branka Ćuk Vurnek je osvojila ukupno 20 mjesto, a ponovo prvo mjesto u svojoj kategoriji Ž50, istrčavši polumaraton za 1;45:28. Nakon samog proglašenja  na utrci, uslijedilo je i velika proslava Brankina rođendana… Branka je i članica Upravnog odbora Ak Sinj, i svojim dolaskom u klub, te brigom, pažnjom i veseljem koje širi prema svim članovima kluba zaslužuje posebno mjesto u klubu. Još jednom SRETAN TI ROĐENDAN!!!!

Na žalost zbog ozljede koljena Ljubica Tonković je odustala u trci, a s njom bi sigurno osvojili prvo mjesto ekipno za žene. Nadamo se brzom oporavku.

Pobjednik u muškoj konkurenciji je Tamas Nagy iz Mađarske sa rezultatom 1;13:10. Drugi u cilju  Albert Minczer, također Mađarska 1;13:35, dok je Zoran Žilić osvojio ukupno treće mjesto, kao najbrži Hrvat rezultatom 1;14:05. Šimun Žanko je sa 1;41:05 osvojio 73 mjesto.

U trci na 7 km(6,8 km) Ivan Blažević je osvojio ukupno treće mjesto, sa rezultatom 25:43. Prvo mjesto je osvojio Karlo Vuk iz SD Stubica, sa 25;21, dok je drugi u cilj ušao Goran Gregurec iz Ak Koprivnice(25:33).

DSC_5412 (Kopiraj)Ivan ima tek 13 godina i ovom trkom je još jednom potvrdio svoj veliki talent!

Svakako treba istaknuti organizatore utrke, domaćine iz Fužina,  na gostoprimstvu i odličnom ugođaju za sve sudionike. Posebno hvala direktorima utrke  g. Željku Komadini i Matiji Glad.

Naš klub  nakon prve polovice godine u Prvoj Hrvatskoj cestovnoj Ligi  trenutno zauzima drugo mjesto. Ženska Ekipa Ak Sinj se nalazi na prvom mjestu ekipnog Cestovnog kupa Hrvatske. Tanja Samardžić je prva ukupno u Hrvatskom Cestovnom Kupu pojedinačno, dok je Ljubica Tonković ukupno druga  a Branka Ćuk Vurnek  četvrta.

Sad slijede pripreme i natjecanja članova Ak Sinj za stadionsku atletiku.