Novosti

Tanja prva u Solinu, Petar drugi, te izvještaji sa utrka, polumaratona u Varaždinu i 10 km u Solinu

Atletičari  Ak Sinj su proteklog vikenda ( 20.09.2015) nastupili na velikom 21. Brooks Varaždinskom polumaratonu. Po oblačnom vremenu, oko 17 stupnjeva Celzijusa i laganom vjetru nastupilo je 350 trkačica i trkača iz cijele Hrvatske. Pobjednik polumaratona  je bio Zoran Žilić, sa rezultatom 1:13;47, drugi u cilju Gabor Nemeth iz Mađarske 1:14;38, i treći Leon Bedrač iz Maribora.  Petar Delaš je u ukupnom poretku osvojio 9. mjesto sa rezultatom 1:19;11.

U ženskoj konkurenciji prvo mjesto  je osvojila Dubravka Vešligaj iz Ak Maksimir Zagreb, sa rezultatom  1:24;30, ispred Veronike Jurišić Sljeme Zagreb (1:24;56), i Jasmine Ilijaš iz Tk Marathon 95 Varaždin (1:26;12). Od naših trkačica Tanja Samardžić je osvojila ukupno 4. mjesto, a prvo u konkurenciji  Ž22, sa rezultatom 1:27;35. Druga naša trkačica u cilju je bila Branka Ćuk Vurnek na ukupno 20 mjestu, a prvom u kategoriji  Ž50.  Ana Domazet Lošo je osvojila 26 mjesto sa rezultatom 1:46;16, a Lidija Botić je rezultatom 1:48;51 osvojila 30 mjesto, dok je u svojoj konkurenciji Ž45 osvojila drugo mjesto.

U klupskom poretku ženska ekipa Ak Sinj je osvojila treće mjesto!

Nakon Varaždina smo ovog vikenda , u subotu, nastupili na Cestovnoj trci Grada Solina na 10 km koja se također boduje za Hrvatski Cestovni New Balance kup.

Tanja Samardžić je osvojila ukupno prvo mjesto kod žena sa rezultatom 39:51. Ana Domazet Lošo je osvojila 5 mjesto sa rezultatom49:26.

U muškoj konkurenciji pobijedio je Ivan Dračar iz Ak Koprivnice. Drugo mjesto je osvojio Petar Delaš, sa rezultatom 34:29. Šimun Žanko je u cilj ušao kao 14, sa rezultatom 46:23.

Slijedeće nedjelje,  Ak Sinj organizira prvenstvo Hrvatske u Cestovnom trčanju na 3 km za kadete, 5 km za mlađe juniore, i 10 km za juniore i seniore u muškoj i ženskoj konkurenciji. Prvenstvo je pojedinačno, a za seniore/ke i ekipno! Najavljeno je i rušenje rekorda Hrvatske..

Start i cilj svih utrka je na stadionu Sportskog centra Ivica Poljak Sokol i Andrija Alčić, a početak utrke na 3 km je u 10 sati, mlađih juniora i juniorki u 10:25 sati, a start juniora/ki, i seniora/ki  je u 11 sati. Trči se od stadiona prema Sinjskom Polju i nazad na stadion. Staza je verificirana. Pokrovitelji prvenstva su Grad Sinj i Župan Splitsko Dalmatinski Zlatko Ževrnja, ta Prirodna izvorska voda Cetina.

Pozivamo ovim putem sve građane Sinja da se prijave za utrku i provjere svoje trkačke mogućnosti.