Novosti

Vrlo uspješan nastup Ak Sinj u Gorici

DSC_3435Atletičarke i atletičari Atletskog kluba Sinj nastupili su na polumaratonu u Velikoj Gorici i postigli odlične rezultate.

Naša ženska ekipa je osvojila prvo mjesto, iako je krivom prijavom jedne natjecateljice naša ekipa proglašena kao druga… Duga priča…

U konkurenciji 160 natjecatelja najbolji plasman ostvarila je Tanja Samardžić koja je rezultatom 1:27;43 osvojila ukupno 4. mjesto kod žena, a drugo od Hrvatica. Prva je bila Mađarica Szabo Tunde, sa 1:17;24. Druga u cilju reprezentativka Hrvatske Barbara Belušić  sa 1:17;44, a treća trkačica iz BiH Bojana Bjeljac sa  1:23;13.

DSC_3705Peta u cilju je bila naša nova članica kojoj je ovo bio debitantski nastup na polumaratonu i odmah je istrčala odličan rezultat od 1:28;55!!!

Treća naša žena u cilju je bila Branka Ćuk Vurnek koja je sa svojim drugim najboljim rezultatom u karijeri, 1:40;43, osvojila ukupno 10 mjesto kod žena, a prvo u kategoriji žene 50!!!

Nažalost, naša četvrta trkačica Lidija Botić zbog bolva u trbuhu morala je odustati na 9 km..

U muškoj konkurenciji srušen je rekord staze, a srušio ga je Kenijac Emuria James  istrčavši fantastičan rezultat od 1:03;36!! Drugi u cilju je stigao također Kenijac Mwangi Joel Maina, sa 1:05;38! Treći je bio Mađar Tamas Nagy sa rezultatom 1:06;37! Sva tri nastupaju za Benedek team iz Mađarske.

Najbrži Hrvatski trkač bio je na četvrtom mjestu,  Rubinić Kristijan iz Ak Okić sa rezultatom 1:13;06.

Petar Delaš je osvojio ukupno 8 mjesto, a treće od Hrvata,  sa vrlo dobrim rezultatom za početak sezone od 1:16;50!

Drugi naš trkač u cilju bio je Šimun Žanko sa 1:37;12, ukupno 60 mjesto. Robertino Vučković je osvojio 67 mjesto sa 1:38;43.

Sljedeće nedjelje naš klub ima nastup u Osijeku na Ekipnom prvenstvu Hrvatske u polumaratonu, na kojem bi trebala nastupiti naša najjača ženska i muška ekipa!