Novosti

Ženska ekipa Ak Sinj druga na 14.Riječkom polumaratonu, Maroević u Bostonu

FB_IMG_1429528393889_400x600U nedjelju je u Rijeci održan 14. Riječki polumaraton. Po lijepom i sunčanom vremenu, ugodnom  za trčanje  (13 stupnjeva Celziusa i laganoj buri,) nastupilo  je 400 polumaratonaca i polumaratonki, a u rekreativnoj trci građana preko 7000 trkača/ica.

U polumaratonu je postignuto nekoliko odličnih rezultata, u prvom redu Kenijskih trkača. U muškoj konkurenciji pobjednik je Joel Maina Mwangi sa rezultatom 1;02:56!!! Drugi u Cilju sa deset sekundi zaostatka je bio Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyc (1;03:09), dok je treće mjesto osvojio Moses  Masai  Komon , svi iz Kenije sa 1;03:44! Najbolje plasirani Hrvat bio je Dejan Radanac iz Ak Sljeme sa 1;15:39.

U ženskoj konkurenciji pobijedila je također trkačica iz Kenije,  Gladyis Jepkurui Biwott,  sa rezultatom 1;17:02. Drugo i treće mjesto osvojile su Mađarice Zita Kacser (1;18:46) ispred Tunde Szabo 1;18:50.

Najbolje plasirana Hrvatica Veronika Jurišić iz Ak Sljeme je bila na šestom mjestu, sa rezultatom 1;23:17, dok je naša Tanja Samardžić bila druga od Hrvatica na ukupno sedmom mjestu sa 1;29:06!

FB_IMG_1429528416490_800x533Druga naša trkačica Ljubica Tonković, koja je sa trčanjem polumaratona počela tek prije mjesec dana,  u cilj je stigla na ukupno 11 mjestu sa rezultatom 1;33:00!

Na trećem mjestu od naših trkačica je ušla Branka Ćuk Vurnek sa rezultatom 1;42:22, i tim rezultatom osvojila ukupno 23 mjesto a drugo u svojoj kategoriji Ž50!!!!

Četvrta od naših žena u cilju je stigla Ana Domazet Lošo sa rezultatom 1;44:07. U cilj je stigla kao 26, a u svojoj kategoriji Ž40 kao treća.

Naša ženska ekipa je ponovo bila odlična, i osvojila je drugo mjesto , sa zbrojem rezultata 4;44:28. Prve su bile članice  Ak Sljeme Zagreb ( 4;42:58), dok je treće mjesto osvojila ženska ekipa Ak Žumberak sa 5;03:25.

FB_IMG_1429518288194_800x535Od naših trkača u muškoj konkurenciji najbolje plasiran je bio Petar Delaš na 19 mjestu sa za njega skromnih 1;22:57. Šimun Žanko je bio na 88 mjestu sa 1;39:05, dok je treći naš trkač bio Robertino Vučković na točno stotom mjestu sa 1;40:15. Naša muška ekipa osvojila je osmo mjesto.

Iste nedjelje naš trkač Janez Maroević  je trčao u Americi na 119. Bostonskom maratonu ,u konkurenciji oko 40 000 trkača sa odličnim rezultatom 2;41:50, osvojio 333 mjesto. Treba reći da se trčalo u lošim vremenskim uvjetima, kiša sa vjetrom u prsa.

Na 119.Bostonskom maratonu trčala je i naša najbolja maratonka Lisa Christine Nemec i rezultatom 2;35:18  osvojila 12 mjesto.

Sljedeći nastup Atletski klub Sinj ima već u nedjelju na Splitskom polumaratonu.